Grafitowe Osiedle – nieruchomości Pruszków

Background

Zamieszkaj w Pruszkowie i zakochaj się w Osiedlu Grafitowym

INWESTYCJA

Na malowniczym Osiedlu Grafitowym w Pruszkowie, przy ulicy Ołówkowej, powstaje nowoczesny budynek, który zachwyca swoim wyglądem i funkcjonalnością. Jego elewacja, wykonana jest z pięknej cegły klinkierowej. Nadaje mu to wyjątkowego charakteru, który wyróżnia się wśród otaczającej zabudowy a także nawiązuje do poprzednich etapów. Otoczony on jest zadbanym, pełnym zieleni terenem i estetycznymi elementami małej architektury. Budynkowi towarzyszy przyjemna atmosfera spokoju i harmonii z otoczeniem.

Zakończenie budowy III kw. 2024

- Wyjątkowe połączenie historii miejsca
z nowoczesną koncepcją architektoniczną!

MIESZKANIA

Z myślą o komforcie i estetyce mieszkańców, inwestycja oferuje 48 eleganckich mieszkań, zaprojektowanych z dbałością o każdy detal. Apartamenty posiadają zróżnicowany metraż od 28 do ponad 100 m² dostosowany do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Wnętrza są przestronne, pełne naturalnego światła a także posiadają funkcjonalne układy pomieszczeń. Na ostatnim piętrze zaprojektowane zostały apartamenty dwupoziomowe dla osób poszukujących nietypowe rozwiązania mieszkaniowe.

Zarezerwuj już dziś swój wymarzony apartament i ciesz się spokojem, komfortem po ciężkim dniu w pracy.

ZNAJDŹ MIESZKANIE

GŁÓWNE ATUTY OSIEDLA

Osiedle pełne zieleni

przy PKP/SKM

Wysoka jakość wykonania

Bezpieczeństwo

Koncepcja

Dla stworzenia klimatu miejsca historycznego powstała koncepcja połączenia przeszłości z nowoczesnością. Na terenie osiedla zostaną zrewitalizowane dwa budynki po „Fabryce Ołówków Majewski St. i S-ka”. Fabryka ta powstała w 1889 roku. W okresie międzywojennym jej wyroby uznawane były za najlepsze na świecie. W roku 1937 podczas Wystawy Światowej w Paryżu ołówki techniczne „Polonia 340” nagrodzono złotym medalem.

Ostrzelana ogniem artyleryjskim podczas Pierwszej Wojny Światowej fabryka w znacznym stopniu została zniszczona. Dzięki poświęceniu i zaangażowaniu załogi szybko została odbudowana i szczęśliwie przetrwała kolejną wojnę. W 1945 fabrykę upaństwowiono a trzy lata później zmieniono jej nazwę na  „Pruszkowskie Zakłady Materiałów Biurowych”. Do pierwotnej nazwy oraz prawowitych właścicieli wróciła dopiero po prywatyzacji w 1995 roku. W 2014 roku produkcja została przeniesiona do nowej siedziby przy ulicy Kredkowej w Pruszkowie a opuszczone zabytkowe budynki zostały przekazane nowemu właścicielowi – spółce EBB Nieruchomości.

LOKALIZACJA

Osiedle Grafitowe V ma wspaniałą lokalizację na terenie miasta Pruszkowa. Położone jest przy ulicy Ołówkowej, blisko dworca PKP/SKM. Zapewnia to sprawną komunikację ze stolicą. W ok 15 minut można dostać się do Warszawy. Niedaleko stąd znajdują się także tereny zielone sprzyjające wypoczynkowi na łonie natury: Park Kościuszki, Park Potulickich oraz Park Anielin. W Parku Kościuszki znajduje się bardzo duży plac zabaw podzielony na parę części dostosowanych do wieku, tężnia, boisko, liczne ławeczki i ścieżki spacerowe. Zarówno dorośli jak i dzieci odnajdą tu ciekawe miejsca, zachęcające do interesujących form wypoczynku. Warto przyjrzeć się klasycystycznemu pałacykowi w Parku Potulickich oraz odwiedzić oranżerię, w której odbywają się koncerty muzyki kameralnej.

W odległości 400m od inwestycji znajduje się stylowe centrum handlowe NOWA STACJA z licznymi sklepami, punktami gastronomicznymi i usługowymi, kinem, siłownią, salą zabaw.

dworzec pkp pruszkow nowa stacja pruszkow park and ride pruszkow park kosciuszki pruszkow park kosciuszki pruszkow park kosciuszki pruszkow park kosciuszki pruszkow park kosciuszki pruszkow park kosciuszki pruszkow park kosciuszki pruszkow park potulickich teznia pruszkow pruszkow arena

Dokumenty do pobrania

Biuro Sprzedaży
Osiedle Grafitowe

ul. Grafitowa 4/U01
05-800 Pruszków

Tel.:
22 415 15 15
22 415 10 10

Godziny pracy:
poniedziałek – czwartek: 8.00 – 17:00
piątek: 8.00 – 15:00

Zapraszamy !