Grafitowe Osiedle – nieruchomości Pruszków

Background

Zamieszkaj w Pruszkowie i zakochaj się w Grafitowym Osiedlu

INWESTYCJA

Na malowniczym osiedlu Grafitowe Osiedle w Pruszkowie, przy ulicy Ołówkowej, powstaje nowoczesny budynek, który zachwyca swoim wyglądem i funkcjonalnością. Jego elewacja, wykonana jest z pięknej cegły klinkierowej. Nadaje mu to wyjątkowego charakteru, który wyróżnia się wśród otaczającej zabudowy a także nawiązuje do poprzednich etapów. Otoczony on jest zadbanym, pełnym zieleni terenem i estetycznymi elementami małej architektury. Budynkowi towarzyszy przyjemna atmosfera spokoju i harmonii z otoczeniem.

Zakończenie budowy III kw. 2024

- Wyjątkowe połączenie historii miejsca
z nowoczesną koncepcją architektoniczną!

MIESZKANIA

Z myślą o komforcie i estetyce mieszkańców, inwestycja oferuje 48 eleganckich mieszkań, zaprojektowanych z dbałością o każdy detal. Apartamenty posiadają zróżnicowany metraż od 28 do ponad 100 m2 dostosowany do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Wnętrza są przestronne, pełne naturalnego światła a także posiadają funkcjonalne układy pomieszczeń. Na ostatnim piętrze zaprojektowane zostały apartamenty dwupoziomowe dla osób poszukujących nietypowe rozwiązania mieszkaniowe.

Zarezerwuj już dziś swój wymarzony apartament i ciesz się spokojem, komfortem po ciężkim dniu w pracy.

ZNAJDŹ MIESZKANIE

GŁÓWNE ATUTY OSIEDLA

Osiedle pełne zieleni

przy PKP/SKM

Wysoka jakość wykonania

Bezpieczeństwo

Koncepcja

Dla stworzenia klimatu miejsca historycznego powstała koncepcja połączenia przeszłości z nowoczesnością. Na terenie osiedla zostaną zrewitalizowane dwa budynki po fabryce ołówków „Majewski St. i S-ka”. Fabryka ta powstała w 1889 roku. W okresie międzywojennym jej wyroby uznawane były za najlepsze na świecie. W roku 1937 podczas Wystawy Światowej w Paryżu ołówki techniczne „Polonia 340” nagrodzono złotym medalem.

Ostrzelana ogniem artyleryjskim podczas Pierwszej Wojny Światowej fabryka w znacznym stopniu została zniszczona. Dzięki poświęceniu i zaangażowaniu załogi szybko została odbudowana i szczęśliwie przetrwała kolejną wojnę. W 1945 fabrykę upaństwowiono a trzy lata później zmieniono jej nazwę na  „Pruszkowskie Zakłady Materiałów Biurowych”. Do pierwotnej nazwy oraz prawowitych właścicieli wróciła dopiero po prywatyzacji w 1995 roku. W 2014 roku produkcja została przeniesiona do nowej siedziby przy ulicy Kredkowej w Pruszkowie a opuszczone zabytkowe budynki zostały przekazane nowemu właścicielowi – spółce EBB Nieruchomości.

LOKALIZACJA

Osiedle Grafitowe IV ma wspaniałą lokalizację na terenie miasta Pruszkowa. Niedaleko stąd znajdują sie: Park Kościuszki, Park Potulickich oraz Park Anielin położone na obszarze szczególnej ochrony ekologicznej o znaczeniu regionalnym. Wyprawa wzdłuż rzeki Utraty to gwarantowany sposób na udane popołudnie dla każdego.

Zarówno dorośli jak i dzieci odnajdą tu ciekawe miejsca, zachęcające do ciekawych form wypoczynku. Warto przyjrzeć się klasycystycznemu pałacykowi w Parku Potulickich oraz odwiedzić oranżerię, w której odbywają się koncerty muzyki kameralnej.

Dokumenty do pobrania

Biuro Sprzedaży
Osiedle Grafitowe

ul. Grafitowa 4/U01
05-800 Pruszków

Tel.:
22 415 15 15
22 415 10 10

Godziny pracy:
poniedziałek – czwartek: 8.00 – 17:00
piątek: 8.00 – 15:00

Zapraszamy !